Deson

Web, ktorý má šmrnc! A ak ho budete čítať, tak ho budete mať aj vy. Prečítajte si o tom, čo je IN a čo zasa OUT a držte krok s modernou spoločnosťou.

Tipy na detskú izbu

Aby sa detičky cítili vo svojej izbe ako v raji, musia ju milovať! Ako im toto potešenie dopriať a čo vymyslieť pri zariadení? Epicentrom izby by mala byť zóna na spanie, hranie alebo štúdium. Taký drevený domček alebo poschodová posteľ vedia ratolesti potešiť a poslúžia im vo vývoji veľa rokov. Dieťa musí mať pocit bezpečia a spokojnosti vo svojom malom osobnom priestore. Dobrý nápad je drevená posteľ v tvare domčeka. Cez deň sa tak zmení na útočisko a úkryt a v noci s v ňom deti vyspia. Dievčatkám bude pripomínať palác pre bábiky a chlapci sa v ňom tiež pohrajú a budú mať súkromie. My sme takéto vymoženosti v detstve nemali, a preto ich chcem dopriať našim deťom. Alebo sa s nimi pohráme.

hračky

Steny by mali korešpondovať s tým, čo sa dieťaťu páči ale nemusia na nich byť žiadne prehnané obrázky, Jednoduchosť sa skrátka nosí a na holej stene vyniknú aj malé nenápadné obrázky. Lampičky v tvare obláčika alebo macíka pri posteli sú peknou dekoráciou a využijú sa aj pri čítaní rozprávok. Malým deťom sa páči, ak majú svoj vlastný hrad u vás doma a veľa hier k dispozícii. Domčeky pre bábiky, autíčka, aj dráhy, to všetko by sa malo dať rozložiť v izbe a potom skladovať v skrini. Úložné priestory a poličky zaplníte hračkami a hracími pomôckami, zmestia sa do nich aj knižky, vankúšiky a deky. Takto budete mať všetko po ruke a pekne roztriedené.

detska izba

Ak ide o farby, neutrálnymi nie je čo pokaziť a budú rásť spolu s dieťaťom. Nebude treba nič maľovať ani meniť, iba vymeníte posteľ a stôl za väčšiu. Ak sa bojíte, že budú kresliť po stenách, doprajte im na to miesto! Dajte im do izby tabuľu, kde sa môžu vyblázniť s farbičkami a hravosti zdar! Obklady na stenách z dreva sú tiež milým doplnkom, ak zariaďujeme izbičku pre najmenších. Dajú sa na ne prilepiť kvetinky, milé obrázky alebo tvary a zútulnia priestor.