Deson

Web, ktorý má šmrnc! A ak ho budete čítať, tak ho budete mať aj vy. Prečítajte si o tom, čo je IN a čo zasa OUT a držte krok s modernou spoločnosťou.

Plánujeme veľkú rodinnú oslavu na koberci

Plánujete veľkú rodinnú oslavu, napríklad okrúhle narodeniny, a pozývate na ňu viac hostí, než koľko je miest na sedenie vo vašej obývačke? Môžete to vyriešiť celkom elegantne, odnesiete konferenčný stolík a sedaciu súpravu do spálne a obývačku upravíte tak, aby sa tu dalo sedieť na koberci. Každý od vás dostane vankúšik alebo deku, aby sedel na mäkkom, a bude to tu síce tak trochu ako v Japonsku, kde to býva bežne zvykom, ale zas tu na seba budete všetci lepšie vidieť a bude to oveľa intímnejšie.

oslava na koberci

Škvrny na koberci – akonáhle odnesiete sedaciu súpravu mimo miestnosť, môžete sa dovtípiť, že pod ňou je koberec ako nový, zatiaľ čo inde sú vyšliapané cestičky alebo rôzne škvrny. Toto sa stáva, keď vám tu a tak kvapne na koberec kečup alebo horčica, polejete ho kávou alebo omáčkou a škvrnu vyčistíte len jedlou sódou. Ručné čistenie škvŕn je len narýchlo, provizórne, ale nikdy nevyčistí celý koberec dôkladne. Na to si potom musíte dojednať odborníkov, ktorí vykonávajú čistenie kobercov špeciálnym strojom na mokrý spôsob.

čistenie kobercov

Typický odér zanedbaných kobercov – dobrou vizitkou vašej domácnosti nie je ani zápach. Ten väčšinou súvisí s chôdzou v ponožkách alebo s bosonohou chôdzou. Z chodidiel sa totiž do kobercov dostáva aj náš pot, a ten je mastný a ľahko potom priľne na vláknach. Pot veľmi chutí baktériám, a tie ho potom rozložia za vzniku typického sírneho zápachu, takže po určitej dobe začne koberec pripomínať neumývané bosé chodidlá alebo týždeň nosené prepotené ponožky. So zápachom koberca si však čistiaci stroj poradí celkom bez problémov, a tak nemusíte mať obavy, že by vaša návšteva mala výhrady voči vašej hygiene.

A jedna rada na záver: odborníkov na čistenie kobercov https://upratovanie-grant.sk/upratovacie-sluzby/ si objednajte včas, aby ste stihli všetko na vašu oslavu nachystať a nemuseli ste podliehať zbytočnému stresu, ktorý vzniká v situáciách, keď sa niečo naplánuje bez rozmyslu, a na poslednú chvíľu.