Deson

Web, ktorý má šmrnc! A ak ho budete čítať, tak ho budete mať aj vy. Prečítajte si o tom, čo je IN a čo zasa OUT a držte krok s modernou spoločnosťou.

Sprchovanie v modernom sprchovom kúte bude oveľa príjemnejšie

Trendy sa nemenia iba v obliekaní, každá oblasť nášho života podlieha zmenám, ktoré si vyžiadajú celkom iný prístup, nové materiály a netradičné konštrukčné riešenia. Bývanie je jedným z voditeľne sa meniacich miest, ktoré za posledné obdobie prešlo veľkými zmenami, čo sa ukázalo aj pri zostavovaní kúpeľní či konkrétne sprchových kútov. V kúpeľniach sa dlhé roky umiestňovala vaňa, ktorá však po zvyšovaní nákladov na bývanie ustúpila praktickejšiemu sprchovému kútu, ten sa začal vyvíjať a meniť spolu s meniacimi sa módnymi vlnami. Postupne k nám prichádzali zásteny z plastu, otváravé či posuvné dvere, ktoré však už medzičasom vystriedali zásteny zo skla či celé sklenené sprchové kúty alebo boxy.

Nenápadné a predsa efektívne usporiadanie

Každý z materiálov má svoje výhody, no sklo je zatiaľ asi najpraktickejšie pri navrhovaní zásteny či sprchového kúta, pretože jeho jednoduché čistenie a umývanie je jednou z vlastností, ktoré zákazníkov zaujalo. Nadčasovosť skla je jasná, jeho dizajnové možnosti známe sklenene steny do sprchy a kvalita dostupná, preto sa v kúpeľniach čoraz viac objavujú jednoduché sklenené steny, ktoré oddeľujú sprchu od ostatnej časti miestnosti, zabraňujú prenikaniu vody a vytvárajú isté súkromie pri sprchovaní.

Sklo je sterilné, neporézne, hygiena sa tak udržiava oveľa ľahšie ako pri plastových stenách, navyše jeho povrchová úprava je aj v rukách majiteľa bytu, ktorý si môže navrhnúť stenu z číreho skla, z matného alebo pieskovaného, s grafickými aplikáciami či z nejakého farebného skla, výber je dnes veľmi široký a každý môže zapojiť vlastnú fantáziu.

Alternatív na usporiadanie kúpeľne je mnoho

Základom je používať bezpečnostné sklo hrúbky v rozmedzí od 8 do 12mm, existujú varianty s umiestnením skla do hliníkového či oceľového rámu alebo úchytmi prichytené k sebe iba sklo bez rámu, čím sa dá vytvoriť pekná čistá línia prvku. Steny walk in dnes patria k veľmi populárnym, sú čisté, praktické, a keďže nemajú dvere, tak aj vstupovanie či vychádzanie zo sprchy je veľmi jednoduché a bez prekážok.