Deson

Web, ktorý má šmrnc! A ak ho budete čítať, tak ho budete mať aj vy. Prečítajte si o tom, čo je IN a čo zasa OUT a držte krok s modernou spoločnosťou.

Záhradkári pozor – obdobie zberu sa blíži!

Nie je nič krajšie, než vidieť plody svojej práce – v záhrade. Zber ovocia a zeleniny na konci sezóny je príjemnou odmenou za snahu záhradkára.

Jarná záhradka

Záhradkári vedia, že záhrada je celoročnou záležitosťou. Začíname jarnými prípravami pôdy na následné sadenie. Sadiť môžeme ale aj na začiatku jari – reďkovka a šalát je základom jarnej záhrady. Ak máte na pozemku skleník či fóliovník je to pre Vás veľké plus. Nemusíte totiž čakať na neskoršie zvýšenie teploty vonkajšieho prostredia ale môžete využívať teplo akumulované v ich priestoroch pre rýchlejší rast prvej zeleniny.

bohatá úroda je snom každého záhradkára

Leto a jeseň

Leto a jeseň sa nesú v znamení dozrievania ovocia a zeleniny. Práve toto je vrcholný čas roka, kedy si môžeme užívať vlastnú čerstvú zeleninu a ovocie priamo zo svojej záhrady. Tak obľúbená paprika a paradajka spolu s viacerými druhmi tekvíc milujú slnečné lúče. Rovnako ako ovocie – slivky, broskyne, ríbezle či jahody. Plné vitamínov a slnečného svetla sú tou najlepšou alternatívou je zdravú stravu.

plastové prepravky sú vhodné na zber a prenos úrody zo záhrad

Blíži sa koniec

Ako smerujeme k jeseni, blíži sa aj koniec hojnosti v záhradách. Je teda potrebné úrodu pozbierať a uskladniť, aby sme si mohli vlastné plody uchovať čo najdlhšie. Na zber a uskladnenie sú najlepšie plastové prepravky na ovocie a zeleninu. Práve z dôvodu ľahšej manipulácie, čo je pri samotnej váhe zberu pozitívum. Prepravky sú ľahké ale pevné a dokážu uniesť slušný náklad. Zároveň poskytujú bezpečie prenášanej zelenine a ovociu voči mechanickým poškodeniam a aj škodcom. Plastové prepravky sú odolné voči vlhkosti na rozdiel od tých drevených. Vydržia nám teda dlhú dobu a pomáhajú ochrániť, uskladniť a prenášať plody našej ťažkej práce v záhradách.

Aj keď práve nebudeme využívať prepravky na skladovanie ovocia a zeleniny, nemusíme sa báť. Na trhu zohnať aj skladacie prepravky, ktoré šetria náš priestor. Po skončení skladovania ich teda jednoducho zložíme a necháme ich čakať znova na ich chvíľu. Takto zabránime ich poškodeniu v čase kľudu. Ušetríme podstatne viac priestoru a prinesieme poriadok do skladovacích priestorov.