Deson

Web, ktorý má šmrnc! A ak ho budete čítať, tak ho budete mať aj vy. Prečítajte si o tom, čo je IN a čo zasa OUT a držte krok s modernou spoločnosťou.

Prečo si zaobstarať LED pás 12V

LED pásy sú aktuálne veľkým trendom pri výzdobe domácností, využívajú ich podnikatelia na výzdobu prevádzok, prípadne ich môžeme vidieť prilepené na rôznych predmetoch.

Spýtali ste sa niekedy, prečo to tak pekne svieti? LED svetlá sa zväčša predávajú navinuté na jednom kotúči. Pozostávajú z menších LED diód, ktoré sú prispájkované na flexibilnú dosku plošných spojov. Tieto svetlá nenápadne svietia, môžu blikať, ale aj meniť farbu. Koľko LED diód tento pás má, o toľko viac posielajú svetelného žiarenia do svojho okolia.

led pásik

Ich veľkou výhodou je ich praktickosť, bezpečnosť a môžeme ich použiť takmer všade. Využívame ich v interiéroch, na výzdobu, ako zdroj svetla, napríklad na schodoch. V exteriéry ich môžeme použiť vo vode. Avšak treba si vybrať také, ktoré sú vodotesné.

LED pásy 12v Ledprodukt.sk sa vyskytujú najčastejšie 12V a 24V. Biele LED pásy sa môžu deliť na teplé, studené, ale aj neutrálne LED pásy, ktoré sú veľmi nenápadné a príjemne osvetlia priestor.

Ako môžete využiť LED pásy?

Môžete nimi zvýrazniť priestor, spotrebiče a iné predmety vo vašej domácnosti. Napríklad nimi môžete oblepiť schody vo vašom dome alebo ich nalepiť na zrkadlo alebo poličku. Niektoré LED osvetlenie bolo vytvorené špeciálne pre televíziu, ktoré napodobňujú osvetlenie z televízie. Vode odolné pásy môžeme nalepiť v bazéne alebo vírivke.

posteľ s led pásom

Ako si vybrať LED pásy?

V prvom rade vyberte typ pásu. To znamená, že na základe osvetlenej oblasti vyberiete farbu, jas a výkon LED pásov. Zistite príkon LED pásu, aby ste zistili spotrebu. Pred samotnou montážou skontrolujte všetky cievky, či svietia. A už len nalepíte pásy na svoje miesto.

Ako môžete inštalovať LED pásy?

Jednoducho odlepíte zadný kryt a nalepíte na miesto, kde ich chcete mať. Je dôležité aby toto miesto bolo suché. Väčšina pásikov je prispôsobená pre viacnásobné použitie. Ak je niekto zdatnejší, môže ich aj strihať a následne zapájať k sebe. Použiť sa dá na to spájkovačka, ale aj špeciálne diely, ktoré slúžia na napájanie viacerých pásov k sebe. Môžete tým dosiahnuť jeden LED pás mnohých farieb.