Deson

Web, ktorý má šmrnc! A ak ho budete čítať, tak ho budete mať aj vy. Prečítajte si o tom, čo je IN a čo zasa OUT a držte krok s modernou spoločnosťou.

Pes v byte

Máte pocit, že keby vlastníte psa, mali by ste u seba len neporiadok? Bohužiaľ, je to tak. Psy majú veľmi radi trhanie topánok, trhanie rôznych dék či poškodzovanie nábytku. Malé šteniatka dokonca aj vykonávajú malé potreby všade po byte. Nie je to príjemná záležitosť, ktorú by ste museli riešiť aj pár krát za deň. Mať psa znamená aj mnoho povinností. Viete, čo všetko musíte vykonávať so psom?

Pravidelné lekárske prehliadky

Medzi najčastejšími potrebami sú práve pravidelné prehliadky u veterinára. Veterinárskek preventívne prehliadky je nutné vykonávať omnoho častejšie ako u bežného človeka. K veterinárovi musíte chodiť aj v iných prípadoch. Váš pes môže dostať kliešťa, nejakú chorobu alebo si niečo poraní. Zakaždým musíte utekať k veterinárovi, aby vášmu psovi pomohol. Veterinárne prehliadky a ošetrenia nie sú vôbec lacné. U veterinára tým pádom necháte príliš veľa peňazí.

malý psík

Potrava pre psa

Ak nechcete vláčiť zakaždým z obchodu veľké balenia granúl či potravy pre psa, určite by ste si nemali kupovať psa. Pes dokáže zjesť veľmi veľa potravy, čo v konečnom dôsledku tiež nie je lacné. Mnoho balení s granulami stoja niekoľko desiatok eur. Za mesiac vám to spraví škrt cez rozpočet.

Pravidelné vychádzky

Ak máte psa v byte, samozrejme, že ho musíte aj viackrát za deň prevetrať vonku na čerstvom vzduchu, aby sa vyvenčil. Venčenie psa môže byť dosť otravné, hlavne ak vonku prší, padajú krúpy alebo aj fúka silný vietor. Hovorí sa, že do takého počasia by ste ani psa nevyštvali. No, budete musieť absolvovať aspoň vyvenčenie aj v nepriaznivom počasí.

člen rodiny

Pelech pre psa

Aj pes potrebuje priestor, kde si môže oddýchnuť alebo aj pospať. Musíte mu vo vašom byte vytvoriť dostatočný priestor na jeho potreby. Vhodným riešením je zakúpenie takého mäkkého pelechu, kde si môže oddýchnuť. Ak nemáte dostatok priestoru vo vašom byte, určite by som si psa nekupovala.

Pes a deti

Deti milujú psov. Mnohí rodičia svojim deťom práve psa kúpia, lebo vidia, že by to ich deti potešilo. Avšak potom nastáva problém so starostlivosťou o psa. Nikdy dieťa nevydrží pravidelnú staroslivosť oňho a všetka starostlivosť ostáva na vás. Pes nie je vhodný do bytu. Môže to vyvolať agresiu ostatných obyvateľov panelového domu. Nepokazte si vzťahy s vašimi susedmi len kvôli tomu, že si zaobstaráte psa.